KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

4 tipy, ako najlepšie začať s holením elektrickým strojčekom

Pánske elektrické strojčeky sa tešia veľkej obľube. Je to najmä kvôli pohodlnému použitiu, menšiemu podráždeniu po holení a hlavne nepotrebnosti gélu na holenie. Občas sa ale stretneme s reakciami, že niektorý strojček neholí, holí pomaly alebo spôsobuje podráždenie. Väčšinu týchto problémov ale odstránite správnym postupom pri holení.

Používanie elektrického strojčeka
Používanie elektrického strojčeka

1. Holenie každé dva až tri dni

Elektrické holiace strojčeky sú ideálne pre mužov, ktorí nosia prakticky sústavne hladko oholenú pokožku. Tí, ktorí sa oholia dohladka a potom nechajú fúzy 14 dní rásť, sa budú skôr trápiť. Elektrický strojček si najlepšie poradí s dvojdňovým, maximálne trojdňovým strniskom. Planžety alebo frézky fúzy zachytia a brity ich ľahko oholia. Čím dlhšie fúzy, tým viac ťahov po pokožke je nutné urobiť, a tým väčšie je riziko vzniku podráždenia pokožky. Preto je potrebné dodržiavať kratšie intervaly medzi holeniami, a pokiaľ sa holíte raz týždenne, potom je lepšie fúzy najskôr zastrihnúť, aby boli kratšie.

2. Pravidelná výmena planžiet, frézok a britov

Zvyčajná životnosť planžiet, frézok a britov sa pohybuje okolo roku až roku a pol. Po tejto dobe je nutné všetky súčasti holiacej hlavy vymeniť. U planžetových strojčekov dnes už väčšinou zakúpite celú časť hlavy s planžetami aj britmi. Pri frézkových strojčekoch vymeníte buď samostatné frézky, alebo aj celú hlavu. Nie vždy sa ale dá riadiť nejakou sľubovanou životnosťou, ale je potrebné kontrolovať stav planžiet a frézok. Zároveň akonáhle začnete mať pri holení pocit ťahania, je to presne ten signál, kedy je potrebné začať zháňať nové brity, planžety alebo frézky.

3. Čistenie a starostlivosť o hlavice predĺži životnosť

Správne čistenie a údržba strojčeka sú najdôležitejšími faktormi, ktoré môžu ovplyvniť ako životnosť planžiet/frézok, tak aj celého strojčeka. U elektrických strojčekov dochádza k tomu, že pomerne veľké množstvo fúzov zostáva pod prvkami holiacej hlavy. Po každom holení je tak nutné odklopiť, prípadne zložiť holiacu hlavu, a fúzy odstrániť. Väčšina strojčekov dnes poskytuje možnosť opláchnuť holiacu hlavu a tým si čistenie uľahčiť. Pokiaľ máte strojček s čistiacou stanicou, ušetríte si prácu, pretože strojček po holení zapojíte do stanice a necháte techniku pracovať za vás. Zároveň čistiaca kvapalina obsahuje aj látky, ktoré planžety/frézky premažú. V prípade ručného čistenia je potrebné holiace prvky premazávať olejčekom.

4. Nabíjanie nie je žiadna veda

U strojčekov platí to isté, ako u iných elektrických zariadení – nabíjajte vo chvíli, keď je prístroj vybitý. Väčšina nových modelov už disponuje funkciou rýchleho nabitia, takže ak strojček zabudnete po posledných holeniach dať nabiť, stačí päťminútové nabíjanie, aby ste sa ráno stihli rýchlo oholiť. Aj preto nie je nutné strojček nabíjať po každom holení.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

2 000+ ľudí prikúpilo

2 000+ ľudí prikúpilo

Braun mazací olej

Cena: 6,07 €

Ukázať