Ako vybrať epilátor? + VIDEO
Túžba žien po dokonale hladkej pokožke na čo najdlhšiu dobu spôsobila, že sa začali objavovať rôzne možnosti odstraňovania chĺpkov. Mechanické epilátory s pinzetami sú na trhu už pomerne dlho, ale ako sa v celej ponuke vyznať a vybrať si taký epilátor, ktorý Vám bude najviac vyhovovať? S tým Vám poradíme.
Bežné žiletkové strojčeky alebo dámske elektrické strojčeky (depilátory) odstraňujú chĺpky len na povrchu pokožky. Epilátor ale odstraňuje chĺpky vrátane korienkov. Ako to robí? Používa na to mikropinzety, ktorých je na hlave 10 - 40 a sú umiestnené na rotujúcom kotúči. Pinzety zachytia aj veľmi krátke chĺpky a vytrhnú ich. Práve preto, že ide o vytrhávanie, výsledky epilácie sú dlhodobejšie (až tri týždne), ale zároveň môžu byť prvé ošetrenia pre niekoho bolestivé.
Ako si vybrať epilátor?
Druhov epilátorov je dnes na trhu niekoľko. Základné rozdelenie je podľa spôsobu prevádzky. Okrem klasických epilátorov, ktoré musia byť počas používania pripojené do siete, sú dnes k dispozícii aj nabíjacie strojčeky. Nabíjacie sú zvyčajne preto, aby ich bolo možné používať v sprche či vani (Wet & Dry). Tieto epilátory potom ale neumožňujú prevádzku s pripojeným káblom a to z bezpečnostných dôvodov.
Riadiť sa pri výbere môžete aj počtom pinziet. Špeciálne tvárové epilátory majú pinziet iba desať. Epilátory na telo potom majú od 20 do 40 pinziet. Čím viac pinziet, tým rýchlejší je proces epilácie. Môžete rozlišovať tiež medzi materiálom a veľkosťou pinziet.
Užitočné sú aj ďalšie funkcie. Medzi tie patrí napríklad osvetlenie pokožky. Niektoré modely epilátorov sú vybavené malým svetlom, ktoré počas epilácie osvetľuje pokožku. Chĺpky sú tak lepšie viditeľné a vy viete, ktoré miesta ešte potrebujete epilovať.
Posledným faktorom, podľa ktorého je dobré epilátor vyberať, je príslušenstvo nachádzajúce sa v balení. Vybrať si tak môžete epilátor, ku ktorému dostanete nadstavce na citlivé partie, tvár alebo nadstavec na presnú epiláciu. Pokiaľ si chcete niektoré oblasti tela naďalej holiť, využite epilátor, ktorý má v príslušenstve holiacu hlavu. Pri tých najvybavenejších epilátoroch sú v príslušenstve tiež peelingové kefy alebo nabíjacie stojančeky. Samostatne si potom môžete dokúpiť chladiacu rukavicu, ktorá pomáha v začiatkoch znižovať bolestivosť epilácie.
Užívajte si hladkú pokožku
Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek model epilátora, môžete sa tešiť na hladkú pokožku, ktorá Vám vydrží dlhšie ako pokožka oholená klasickou žiletkou. Aj keď sa Vám spočiatku môže zdať, že je epilácia bolestivý proces, tak výsledky za to určite stoja. A keď si Vaša pokožka na epiláciu zvykne, budete sa už len môcť radovať z hladkej pokožky bez viditeľných korienkov chĺpkov.
Mgr. Andrea Ivaničová
produktová špecialistka
redakcia Holime.eu