Ako sa správne holiť žiletkou?
Ešte stále sa časť mužov i žien prikláňa k používaniu žiletkových strojčekov. Holenie je rýchle, bezbolestné a náhradný kus kúpite v akejkoľvek drogérii. Ako sa holiť, aby ste si pokožku zbytočne nepodráždili a pritom bola krásne hladká?
Najčastejšia otázka - v smere alebo proti smeru
Holenie žiletkou proti smeru rastu chĺpkov alebo fúzov má svoje výhody. Pokožka je rozhodne hladšia. Riskujete ale podráždenie pokožky a zvyšujete tiež pravdepodobnosť zarastania chĺpkov. Holenie v smere je šetrnejšie. Keď si ale po pokožke prejdete proti smeru, tak spoznáte, že rozhodne nie je hladko oholená. Ako z toho von? Ideálne je sa najskôr holiť po smere a na záver to ešte vziať proti smeru. Pokožka sa v tú chvíľu toľko nedráždia, pretože sú chĺpky a fúzy už mäkšie a hlavne sú veľmi krátke.
Na začiatku alebo až na konci sprchovania?
Mnoho žien sa holí hneď potom, čo vojdú do sprchy. Je to skrátka to prvé, čo je potrebné urobiť. Muži sa pre zmenu holia pred sprchou, pretože potom ľahšie zmyjú všetok gél z krku. Pre menšie podráždenie pokožky je ale ideálne k úprave pristúpiť až po sprchovaní. Prečo? Chĺpky aj fúzy počas sprchovania zmäknú a idú oveľa lepšie oholiť.
Nie je peeling zbytočný?
Odpoveď je jasná - nie je. Odumreté bunky pokožky sú najčastejšou príčinou zarastania chĺpkov aj fúzov. Nie je ale dobré vykonávať peeling a holenie za sebou. Preto radšej deň alebo dva počkajte. Po peelingu pokožka vyzerá svieža, hladká a vyživená.
Nezabúdajte meniť hlavice
Úplne novou žiletkou sa môžete pri neopatrnosti porezať. S tou starou sa však sotva holíte a len si dráždíte pokožku. Pravidelná výmena hlavíc je základ. Tie dnešné sú vybavené indikačnými prúžkami. Ich zosvetlenie je signálom k výmene. Ak im neveríte, spoľahnite sa na vlastný pocit. Musíte na žiletku viac tlačiť a pokožku prejsť viackrát? Tak šup s ňou do koša a vezmite si novú.
Mgr. Andrea Ivaničová
produktová špecialistka
redakcia Holime.eu